Як скласти резюме

ИзображениеПрокинувшись сонячного ранку з повною рішучістю та оптимізмом, вирішила, що досить відкладати на завтра зміни у своєму житті та саме сьогодні треба скласти своє резюме або ще його називаюсь СV (curriculum vitae), що означає короткий опис життя та професійних навичок. А маючи великий довід роботи з резюме та допомоги з їх корегування іншим, прийшла черга скласти його собі та дати кілька слушних порад вам.
Изображение Отже зручно вмощуюся у своє крісельце, беру чашку кави з молочком, відкриваю word і …бачу пустий білий аркуш на моєму екрані. Пустота документу під назвою резюме сліпить мої очі, а рука з мишею вже потихеньку рухається у бік хрестика у правому верхньому куті. Ні, почула я десь далеко свій внутрішній голос: сьогодні я доведу цю справу до кінця та зроблю перший крок до пошуку нової роботи.

Взагалі-то можна трохи допомогти собі та взяти з інтернету шаблон резюме, їх зараз вдосталь на будь-який смак. Але не раджу користуватись шаблонами резюме з оцінювальними таблицями ваших навичок та знань – це займає багато місця в документі та не є інформативним. Краще написати просто, але якісно. Резюме слід складати на 1-2 сторінки, не більше. Пам’ятаємо, що роботодавець витратить на ваше резюме не більше декількох хвилин, відповідно воно не повинно виглядати як твір на тему «Як я провів літо у свої бабусі». Це ваша візитівка і вона повинна бути професійною та виділятись серед усіх інших кандидатів.
Изображение Тому розпочнемо зі структури резюме:
1. Контактна інформація включає в себе ПІБ, домашню адресу, контактний номер телефону та електронну адресу. Якщо не маєте бажання писати повну адресу, то слід вказати тільки місто та район.
2. Мету треба добре продумати, щоб не писати нісенітницю. Дуже часто у меті зазначають вакансію, яку хочуть зайняти або описують роботу, яку бажають виконувати. Також досить часто у цьому пункті вказують інформацію про розмір бажаної заробітної плати. Якщо ви зацікавлені у декількох посадах, то краще створити ще одне резюме або замість посади вказати ту сферу діяльності, в якій ви шукаєте роботу.
3. Досвід роботи вносимо у зворотньому хронологічному порядку, тобто починаємо з останнього. Кожне місце роботи повинно містити наступну інформацію: назва компанії, напрям діяльності компанії, період роботи (місяць, рік), обов’язки, які виконували, та досягнення, якщо такі були. Також якщо ви мали підлеглих, то можна вказати їх кількість. Писати причину звільнення не варто.
Изображение 4. Після виснажливого пригадування всіх наших обов’язків та регалій, трішки відпочиваємо та згадуємо свої студентські роки, дістаючи диплом із металевої коробочки від смачного австрійського печива та додаємо інформацію до резюме. Цей пункт розміщають у резюме до чи після досвіду роботи – суттєвої різниці не має.
5. Додаткова інформація складається зі знань іноземних мов та спеціалізованих комп’ютерних програм. Не варто писати про навички володіння пакетом програм Microsoft office, оскільки це знає навіть малюк. Наявність водійських прав із категоріями та хобі, якщо воно пов’язане з роботою, яку бажаєте виконувати.
Отже, сьогодні ми добре попрацювали, а саме зробили основну об’ємну роботу. Наступного разу будемо «причісувати» наше СV, тобто надавати йому індивідуальності та працювати над помилками, що допускаються найчастіше.

 

Задати питання та отримати додаткову інформацію запрошуєму до теми  «Свободная вакансия» или тонкости поиска работы

 

 

Автор Orishka

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *