Цікаві факти про Україну

Berimbao F
Поселилась
Поселилась
Berimbao F
Возраст: 37
Репутация: 737
Сообщения: 2805
Награды: 6
Имя: Юлия
Откуда: Украина, Киев

Участник ФМ Добрая фея Мороженое

Сообщение #1 Berimbao » 28.05.2014, 16:27

20 найцікавіших фактів про Україну!

1. В Україні, в містечку Рахів, в оточенні мальовничих Карпат знаходиться географічний центр Європи.

2. На конкурсі краси мов в Парижі в 1934 році українська мова зайняв третє місце після французької та перської за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія, структура речень. А за мелодійністю українська мова зайняв друге місце, після італійської.

3. Станція метро "Арсенальна" у Києві - найглибша в Україні і довгий час була найглибшою в світі вона знаходиться на глибині 105 метрів під землею. Станцію побудували однією із перших, у 1960-ому році, у безпосередній близькості від будівлі парламенту. За деякими даними, у тунелях біля "Арсенальної" є таємні сховища для політичної верхівки.

4. Серед яскравих досягнень українського літакобудування – найбільший в світі літак АН-225 "Мрія", а також найпотужніший літак АН-124 "Руслан". У 2001 році, літак "Мрія", взявши на борт вантаж у 253 тонни, за один політ встановив 124 рекорди.

5. Український "Південмаш" (Дніпропетровськ) виробляє найбільш екологічні ракетоносії у світі. За їх допомогою у космос відправляють комерційні вантажі у рамках міжнародного проекту "Морський старт".

6. Автор першої в світі Конституції - українець Пилип Орлик. 5 квітня 1710 його обрали гетьманом запорізького війська. У цей же день він оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 г, у Франції та Польщі тільки в 1791 році.

7. Протяжність найдовшого тролейбусного маршруту в світі складає 86 кілометрів, а проходить він у Криму між Сімферополем та Ялтою.

8. Українська пустеля Олешківські піски є найбільшою в Європі.

9. Пам’ятники відомому українському поетові Тарасу Шевченку встановлені в 1200 місцях по всьому світові.

10. Найдавніша відома ученим мапа, а також найстародавніше поселення Homo Sapiens знайдені в Україні: у с. Межиріччя Рівненської області. Їм близько 14,5-15 тис. років. Мапу вибито на кістці мамонта.

11. Найдовша печера України носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі. Це гіпсова печера на глибині 20 м протяжністю 216 км. Найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю взагалі, вона поступається лише Мамонтовій печері в США.

12. На території України зосереджено 1/4 всіх запасів чорнозему на планеті. Чорноземні грунти при правильній обробці дають найбільшу кількість врожаю. Під час Другої Світової війни німецькі солдати навіть вивозили чорнозем на поїздах.

13. Український духовий інструмент трембіта — найдовший духовий музичний інструмент у світі.

14. В Україні - найбільший запас марганцевої руди у світі, 2,3 мільярди тон і близько 11% від усіх покладів планети. Ще у нас немало залізної руди - 7% світового запасу.

15. Населення України відноситься до найбільш освіченого. Кількість людей з вищою освітою на душу населення вища, ніж середньоєвропейський рівень. Україна займає 4 місце в світі за кількістю громадян з вищою освітою.

16. Найстарішим деревом в Україні вважається 1300-річний дуб в урочищі Юзефін Рівненської області.

17. Найкоротша головна вулиця серед усіх столиць світу, але в той же час одна з найширших і найгарніших – Хрещатик у Києві. Її довжина всього 1225 м.

18. Перший рамковий вулик винайдено в Україні у 1814 р. Петром Прокоповичем. Україна в останні роки впевнено зберігає місце в трійці світових лідерів з виробництва меду. Випереджаючи країни Європи за обсягами виробництва меду в кілька разів, Україна є одночасно першою в світі з виробництва меду на душу населення (1,5 кг).

19. Найдавніша з книг, надрукована на території України кириличним шрифтом, - це "Апостол", виданий 15 лютого 1574 року у Львові Іваном Федоровим.

20. Найдавніший міст в Україні – Генуезький. Розташований він у Феодосії, функціонує ще й нині, хоча збудували його генуезці ще в XIII столітті. Дещо молодшим від нього є “Турецький міст” над рікою Смотрич біля фортеці у Кам’янці-Подільському, його було зведено у XVI столітті.
Изображение
Изображение

BumbastiK F
Поселилась
Поселилась
Аватара
BumbastiK F
Возраст: 37
Репутация: 2263
Сообщения: 4301
Награды: 9
Имя: Юля
Дети, дата рождения: Дарина 07.10.2008
Откуда: Los Angeles
Сайт

Участник ФМ Победитель конкурса Добрая фея
Стройняшка форума Проверено реалом Мороженое

Сообщение #2 BumbastiK » 28.05.2014, 16:40

21. Щедрик» — одна з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича, знана не тільки в Україні, але й у всьому світі під назвою «колядка дзвонів» (англ. Carol of the Bells, Ukrainian Bell Carol, Ukrainian Carol). 5 жовтня 1921 року «Щедрик» був уперше виконаний на концерті в Карнегі Холі в Нью-Йорку.Настільки ця пісня сподобалася американцям, що в 1936 році американець українського походження Петро (Пітер) Вільговський (англ. Peter Wilhousky), який працював для радіо NBC, створив англійську версію слів до «щедрика». Пісня нагадувала Вільговському передзвін, і він зафіксував цей образ у своїх віршах. Пізніше пісня закріпилася в музичній культурі західних країн під назвою «колядка дзвонів» (англ. Carol of the Bells). І до сьогоднішнього дня американські хори, професійні й непрофесійні, співають цей твір як колядку на Різдво.
(я узнала об этом совсем недавно, предварительно очень была удивлена услышав в аэропорту Бостона в декабре знакомые мотивы)
Последний раз редактировалось BumbastiK 28.05.2014, 23:12, всего редактировалось 1 раз.
Изображение
Но только лошади летают вдохновенно!
Жизнь не делится на "до" и "после". Она непрерывна...

Berimbao F
Поселилась
Поселилась
Berimbao F
Возраст: 37
Репутация: 737
Сообщения: 2805
Награды: 6
Имя: Юлия
Откуда: Украина, Киев

Участник ФМ Добрая фея Мороженое

Сообщение #3 Berimbao » 28.05.2014, 16:49

BumbastiK, спасибо :ромашка:
предлагаю всем добавлять какие-то факты про нашу Украину)
Изображение

Nina F
Живу здесь
Живу здесь
Аватара
Nina F
Возраст: 38
Репутация: 1247
Сообщения: 6741
Награды: 21
Имя: Нина
Дети, дата рождения: Леля Ладо

Рукодельница Участник ФМ Победитель конкурса
Добрая фея Забеременела с нами Мама мальчика

Сообщение #4 Nina » 30.05.2014, 12:36

Berimbao писал(а):В Україні, в містечку Рахів, в оточенні мальовничих Карпат знаходиться географічний центр Європи.
с. Ділове. мы там как то заночевали, в самом центре :)
я не говорю что ТАК правильно и так должны делать все. это мой выбор. это Я так живу

Orishka F
Живу здесь
Живу здесь
Аватара
Orishka F
Репутация: 5866
Сообщения: 17404
Награды: 38
Имя: Irina
Откуда: Киев
Сайт

Участник ФМ Победитель конкурса Добрая фея
Активистка форума Проверено реалом Мороженое

Сообщение #5 Orishka » 30.05.2014, 21:02

Одну из самых известных песен в мире — Summertime — Джордж Гершвин написал под впечатлением от колыбельной «Ой ходить сон у окон» в исполнении Украинского Национального хора.

Пабло Пикассо был в восторге от работ украинской художницы Екатерины Билокур (1900-1961). Когда в 1954 году он увидел ее на выставке, он сказал, что ее работы гениальны и сравнил ее с известной художницей Серафин Луис.
Пока человек не сдается, он сильнее своей судьбы. (с)

Птичка F
Живу здесь
Живу здесь
Аватара
Птичка F
Возраст: 38
Репутация: 3528
Сообщения: 16785
Награды: 42
Имя: Юлька
Дети, дата рождения: Ваня 21/10/08 Маша 17/07/16
Откуда: Херсон-Харків-Львів

Рукодельница Участник ФМ Победитель конкурса
Добрая фея Забеременела с нами Мама девочки

Сообщение #6 Птичка » 01.06.2014, 22:30

Orishka писал(а):Пабло Пикассо был в восторге от работ украинской художницы Екатерины Билокур (1900-1961). Когда в 1954 году он увидел ее на выставке, он сказал, что ее работы гениальны и сравнил ее с известной художницей Серафин Луис.
пошукала в інеті, просто супер картини! така краса!!!
Изображение

Berimbao F
Поселилась
Поселилась
Berimbao F
Возраст: 37
Репутация: 737
Сообщения: 2805
Награды: 6
Имя: Юлия
Откуда: Украина, Киев

Участник ФМ Добрая фея Мороженое

Сообщение #7 Berimbao » 05.06.2014, 00:15

Чотири нерозгаданих об’єкти давньої України
Перший у цьому списку знаходиться Івано-Франківській області, Косовському р-н, поблизу села Снідавка.

Археологам вже давно було відомо про існування рідкісних скульптур в цих горах. Упродовж радянських часів будь-які дослідження на цих територіях були заборонені, але за останні роки, археологи змогли знайти десять скельних раритетів. Найціннішою знахідкою археологів є скульптура вагітної жінки заввишки 14 метрів. Припускають, що аналогів їй немає у світі.
До сьогодні походження скульптур невідоме, ще більше загадковості додає той факт, що подібна скельна творчість раніше була знайдена тільки в Португалії і Ірландії. Пан Кугутяк (директор Інституту історії і політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника) припускає, що вік цих скульптур 5-6 тисяч років. Для прикладу, британський Стоунхедж з’явився близько 4 тисяч років тому. Як відомо, походження Британського Стоунхенджа досі не розгадане археологами. У випадку ж з українським Стоунхенджем учені солідарні – скельні скульптури – це язичницькі символи.
Українські вчені збираються провести міжнародну конференцію, на якій вирішуватиметься доля українських скарбів. Варто наголосити, що належна міжнародна оцінка цих знахідок, може суттєво змінити туристичні маршрути України.
Изображение
******************************************************************
Другий об’єкт знаходиться за десять кілометрів від Павлограда (Дніпропетровська область) — посеред степу знаходиться так званий Мавринський майдан — це скупчення низин та пагорбів, які з висоти пташиного польоту нагадують чудернацьке зображення. А у день весняного рівнодення сонце заходить за горизонт якраз по центру однієї з западин — приблизно так само, як і на англійському Стоунхенджі. Деякі вчені припускають, що степовий майдан є прадавньою зірковою обсерваторією
Там ніколи не літають птахи, не росте жодне дерево, а дощова вода навіть у паводки не затримується в котловині.
Кажуть, що тут небачена енергетика. Адже центральне коло нагадує параболічну антену, яка нібито поглинає усю природну енергію.
Для місцевих істориків Мавринський майдан — чи не найбільша загадка в регіоні. Ким та найголовніше — для чого він створений?
Изображение
******************************************************************
Третій Стоунхедж також знаходиться в Дніпропетровській області.

Територію поблизу села Недайвода на Криворіжжі називають останньою ділянкою цілинного степу Дніпропетровщини. Наразі археологи виявили тут давнє поховання. Його датують епохою бронзи, це 14-12 століття до нашої ери.
Вченим вдалось відкопати тут унікальні артефакти. Серед них – гранітна брила, яка могла слугувати жертовним каменем, а також кам’яна стела висотою майже 4 метри із зображенням людського обличчя. Це найбільша така стела, виявлена на теренах України.
Знахідки дозволяють припустити, що тут було давнє капище. На користь цієї версії свідчать і виявлені вченими поховання, зокрема, дорослої людини, імовірно, жерця, та дитини.
Изображение
******************************************************************
Четвертий претендент знаходиться у Буцькому каньйоні поблизу смт Буки маньківського району Черкаської області, на річці Гірський тікач.
Тут розташовані залишки ймовірно рукотворної споруди з величезних брил граніту, що дуже подібні до всесвітньовідомого Стоунхенджу.
Якщо ви попрямуєте дивитися на цей об’єкт, не забудьте помилуватися і навколишніми краєвидами, адже Бу́цький каньйо́н — утворений у протерозойських гранітах, вік яких оцінюється у 2 мільярди років.
Каньйон починається за 800 м нижче від греблі колишньої Буцької ГЕС. Неподалік від греблі розташований водоспад Вир. Каньйон являє собою оригінальний скелястий берег з виступами сірого граніту, заввишки близько 30 метрів. Довжина каньйону бл. 2,5 км, ширина — 80 м. Площа, що підлягає природоохоронним заходам — 80 га.
Рішенням облвиконкому № 288 від 13 травня 1975 року цьому об’єктові було присвоєно статус державної комплексної пам’ятки природи місцевого значення. Його ще називають «Маленькою Швейцарією».
Изображение
Изображение

Berimbao F
Поселилась
Поселилась
Berimbao F
Возраст: 37
Репутация: 737
Сообщения: 2805
Награды: 6
Имя: Юлия
Откуда: Украина, Киев

Участник ФМ Добрая фея Мороженое

Сообщение #8 Berimbao » 07.01.2015, 12:18

За легендою, у 882 році новгородський князь Олег приплив на човні до Києва, вбив Аскольда і Діра, що князювали в Києві, і сів на князівський престол. Аскольда, згідно легенді, поховали на місці загибелі. Це урочище в давнину звалося Угорським. Згодом на місці поховання поставили дерев`яну церкву. Навколо якої був цвинтар, на якому було поховано чимало відомих киян, зокрема: М.М. Соловцов – театральний діяч, П.М. Нестеров – льотчик, який перший виконав «мертву петлю», а згодом загинув у повітряному бою, Ф.Ф. Мерінг – відомий лікар, студенти, які загинули під Крутами. В 1810 році архітектор А.І. Меленський на місці дерев`яної церкви збудував кам`яну церкву-ротонду Святого Миколая. Її було зачинено у 30-ті роки, а кладовище, яке знаходилось за церквою, було зруйноване в 1935 році. Така сама участь спіткала й дзвіницю. Пізніше церкву переобладнали: спочатку тут був питний заклад, згодом – парковий павільйон. Лише у 90-ті роки минулого століття внаслідок реставрації вона набула первісного вигляду; її передали Українській греко-католицькій церкві. В освяченому Миколаївському храмі проходять богослужіння; в 2001 році його відвідав Папа Римський Іоанн Павло ІІ під час апостольського візиту в Україну.
Изображение
Изображение

Vesta F
Супермодератор
Супермодератор
Аватара
Vesta F
Репутация: 2280
Сообщения: 5085
Награды: 15
Имя: Світлана
Откуда: Київ, Україна

Участник ФМ Победитель конкурса Забеременела с нами
Мама девочки Проверено реалом Мороженое

Сообщение #9 Vesta » 02.03.2015, 21:15

Як виглядали українці 100 років тому?
“Тільки малоросіянки та парижанки вміють вдягатися зі смаком! Ви не повірите, як чарівно вбираються дівчата, парубки теж ладно. Це дійсно народний, зручний і граціозний костюм, дарма що здоровенні чоботи. А які дукати, моніста!!! Головні пов’язки, квіти!! А які лиця!!! А яка мова!!! Просто краса, краса і краса!!!”, – писав художник Ілля Рєпін.
Основні елементи українського народного вбрання були сформовані ще в княжі часи та пізніше майже не змінювалися. Одяг українців залежав від місця проживання та матеріального становища населення. За місцевістю можна вирізнити і особливості одягу певних регіонів України, таких як: Волинь, Поділля, Полісся, Покуття, Гуцульщина, Бойківщина, Лемківщина, Слобожанщина, Полтавщина та власне Подніпрянська Україна. Одяг поділявся на святковий і буденний, зимовий і літній.
Сьогодні ми пропонуємо вам ознайомитися, як одягалися на Київщині 100 років тому. На світлинах представлений переважно жіночий святковий одяг, що включав у себе й прикраси, дукачі та намиста.
Изображение
Спойлер
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Всё всегда заканчивается хорошо.
Если все закончилось плохо, значит это еще не конец.

Vesta F
Супермодератор
Супермодератор
Аватара
Vesta F
Репутация: 2280
Сообщения: 5085
Награды: 15
Имя: Світлана
Откуда: Київ, Україна

Участник ФМ Победитель конкурса Забеременела с нами
Мама девочки Проверено реалом Мороженое

Сообщение #10 Vesta » 22.03.2015, 10:36

Хорошее начинается с плохого. Сегодня прочитала 10256-й комментарий на тему: «Вы только скакать умеете и ничего за 23 года не сделали. Страну просрали. Всё развалилось. Руина» и задумалась. А действительно, чем занимаются украинцы между завтраком младенцами и ежевечерним ритуалом скакания?
Вот так и родилась идея собрать в одном посте частичку, рождённого в Украине.
В общем, под катом немного "Made in Ukraine".
Вся статья по ссылке
Изображение
Всё всегда заканчивается хорошо.
Если все закончилось плохо, значит это еще не конец.

Alenis F
Модератор
Модератор
Аватара
Alenis F
Возраст: 37
Репутация: 1509
Сообщения: 11976
Награды: 33
Имя: Алёна
Дети, дата рождения: Василиса 05,02,2011
Откуда: Киев, Позняки

Участник ФМ Добрая фея Проверено реалом
Мороженое

Сообщение #11 Alenis » 22.03.2015, 10:42

Vesta, я прямо возгордилась :positive:
а я белая пушистая, я шампанское игристое

anyutochka F
Присматриваюсь
Присматриваюсь
anyutochka F
Возраст: 32
Репутация: 0
Сообщения: 22
Имя: Аня
Откуда: Киев

Сообщение #12 anyutochka » 13.09.2016, 19:06

и я вот нашла статью и поняла, что мне не стыдно!
раньше часто бывало, понимала, как бы, что мы "пасем задніх"
а вот эти фильмы все решила пересмотреть...
:patriot: :patriot: :patriot:
мы не только скакать можем! :ромашка:

Stalanndd F
Присматриваюсь
Присматриваюсь
Аватара
Stalanndd F
Возраст: 30
Репутация: 0
Сообщения: 4
Имя: Татьяна
Дети, дата рождения: 20.11.1989

Сообщение #13 Stalanndd » 15.04.2019, 18:16

Очень интересные факты, даже и подумать не могла, что наша страна такая хорошая :girl_fly_kiss:


Вернуться в «Рідна мова, історія та культура»

Кто сейчас на форуме (по активности за 5 минут)

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость