Школьный буллинг

Модератор: TataFokina

Allenka F
Обживаюсь
Обживаюсь
Аватара
Allenka F
Возраст: 43
Репутация: 331
Сообщения: 997
Награды: 2
Имя: Лена
Дети, дата рождения: Мишенька и Севочка
Откуда: Киев

Победитель конкурса Мороженое

Сообщение #101 Allenka » 22.09.2017, 20:49

ЯнаСаша писал(а):Нам тоже запретили самим говорить с детьми! Я бы уже сама его к стенке прижала :skalka:
так в любом случае не правильно, представь, что с твоим кто-то разбирался без тебя
Некоторые люди видят реально существующие вещи и спрашивают: «Почему это так?» А я мечтаю о вещах, которых нет в природе, и говорю: «А почему бы и не так?» (Бернард Шоу)

Elene
Обживаюсь
Обживаюсь
Elene
Репутация: 80
Сообщения: 778
Награды: 4
Имя: Елена
Дети, дата рождения: Ирина, 10.01.2010

Участник ФМ Мороженое

Сообщение #102 Elene » 24.09.2017, 16:52

Vesta писал(а):Про айкидо я написала. Но я еще психологически давила на то, что никто не имеет права ее бить, а если ударили надо обязательно дать сдачи, потому что обидчик запомнит, что она не защищает себя, а значит захочет повторить. Еще говорила о том, что когда ее обидели/ударили плакать и показывать обиду нельзя, потому что обидчику это нравится и он захочет это сделать еще раз. Плакать можно маме Не знаю, что именно помогло
Спасибо!
Да, спорт очень важен. В первую очередь для поднятия самооценки и большей уверенности в своих силах. Мы все время пытаемся внедрить его в жизнь Иры, но у нее от всего стресс и движемся мы медленно... Но не сдаемся :D

Добавлено спустя 4 минуты 58 секунд:
_Yulia_ писал(а):О,в классе у моего старшего такая же была
Ужас! Печально, что только после нанесения серьезной травмы все зашевелились.

ЯнаСаша F
Обживаюсь
Обживаюсь
Аватара
ЯнаСаша F
Возраст: 39
Репутация: 57
Сообщения: 923
Имя: Яна
Дети, дата рождения: Сыночек и лапочка дочка

Сообщение #103 ЯнаСаша » 25.09.2017, 10:25

Allenka писал(а):так в любом случае не правильно, представь, что с твоим кто-то разбирался без тебя
Если на ребенка родители не как не вливают, что делать, молчать и смотреть как моего ребенка бьют? Я понимаю еще садик, ребенок может не понимать что он делает, когда толкает или бьет. Но в школе???

Allenka F
Обживаюсь
Обживаюсь
Аватара
Allenka F
Возраст: 43
Репутация: 331
Сообщения: 997
Награды: 2
Имя: Лена
Дети, дата рождения: Мишенька и Севочка
Откуда: Киев

Победитель конкурса Мороженое

Сообщение #104 Allenka » 25.09.2017, 19:10

ЯнаСаша,
ну а что, наезжать на ребенка (какой бы он ни был, даже самый отъявленый хулиган) без родителей? он несовершеннолетний, и в любом случае это будет расценено не так как будто ты просто поучаешь, а если и родители неадекватные, так вообще могут заявить про моральную травму или того хуже.
Только в присутствии родителей, потом подключать директора и психолога, по другому никак

Добавлено спустя 6 минут 58 секунд:
ЯнаСаша писал(а):Если на ребенка родители не как не вливают, что делать, молчать и смотреть как моего ребенка бьют?
ну так если родители не влияют, думаешь ты повлияешь? если все запущено, то только директора подключать, я все равно уверена, говорить (грозить, наказывать словесно, предупреждать) только в присутствии родителей или через учителя-директора
Некоторые люди видят реально существующие вещи и спрашивают: «Почему это так?» А я мечтаю о вещах, которых нет в природе, и говорю: «А почему бы и не так?» (Бернард Шоу)

Vesta F
Супермодератор
Супермодератор
Аватара
Vesta F
Репутация: 2277
Сообщения: 5085
Награды: 15
Имя: Світлана
Откуда: Київ, Україна

Участник ФМ Победитель конкурса Забеременела с нами
Мама девочки Проверено реалом Мороженое

Сообщение #105 Vesta » 02.10.2017, 23:29

Булінг у школі: чому діти цькують дітей, і що з цим робити
80% українських дітей переживають шкільний булінг

Олена Ратінська, дитячий психолог, гештальт-терапевт, голова відділення дитячої психології Київського Гештальт Університету :
......
Віддаючи дитину до школи, з’ясуйте, на скільки вона толерантна до дітей, які не спілкуються з іншими. В усіх соціальних системах завжди є лідер, середня група і так званий «вигнанець». Завдання школи і батьків — сформувати толерантне ставлення до дітей-«вигнанців».
У початковій школі діти ще не займаються жорстким булінгом, але вже можуть бути нетолерантними до інших. Щойно вчитель починає вибудовувати систему конкуренції та пріоритетів — діти починають один одного травити. А справжній булінг почнеться у середній школі — з 10-11 років — вік входження у підліткову кризу.

Ознаки того, що дитину цькують у школі:
Спойлер
Відмова іти до школи з різних причин — «не хочу, не цікаво, не бачу сенсу…»
Відсутність контакту з однолітками: немає друзів, зідзвонювань, не ведеться переписка у соцмережах, похід до школи і повернення звідти наодинці, немає у кого запитати домашнє завдання.
Психосоматичні ознаки: часті хвороби, наприклад, ломота в тілі, болі в животі, вірусні інфекції.
Обмальовані руки або специфічні малюнки на полях у зошиті.
Бажання іти до школи іншою дорогою, аніж та, якою йдуть усі інші діти.

Причини булінгу
Спойлер
- Як правило, це занижена самооцінка. Навіть якщо дитина виявляє це через нарцисизм, надмірну відкритість, зверхність.
- Атмосфера вдома. Дуже часто жертвами булінгу стають діти, з якими вдома поводяться як з жертвою. Школа і садок — каталізатор домашніх проблем. Тож, якщо дитина звикла маніпулювати своїм становищем жертви, щоб отримати більше уваги до себе, поблажливість батьків, якщо звикла, що до неї краще ставлятсья, коли вона бідна й нещасна, то вона відтворюватиме навколо себе таку ж атмосферу і в школі.
Часто такими дітей роблять бабусі, підживлюючи ідею безпорадності дитини. Як результат — дитина не може себе відстояти за наявності сильного лідера.
- Заряджена частина в класі. Це дитина агресор, якій чхати на почуття інших, яка шукає слабшого, використовує його як грушу для биття, вирівнюючи свій психологічний стан.

Відрізнити таку дитину-жертву агресора від «вигнанця» можна за однією ознакою. «Вигнанець» буде таким у всіх колективах. А от дитина-жерва агресора може бути в інших колективах навіть лідером (де його психологічна структура вважатиметься сильною).

Що робити батькам
Спойлер
- Пояснити дитині, що таке булінг. За досліжденнями UNISEF в Україні 80% дітей рано чи пізно стають жертвами шкільного цькування. Більшість на ранніх етапах не розуміють, що це таке, і що треба розповідати вчителям про образи. Тому варто пояснювати дітям, що інші мають право робити з ними і на що не мають права.
Це починається з дитячого садка, коли, наприклад, на скаргу про примушування їсти батьки відповідають: ну, ти ж нічого їси, а цілий день у садку. Таким чином даючи іншій людині право на фізичне насилля над своєю дитиною. І коли уже в школі інші діти крадуть її зошити, змушують носити свій портфель, зганяють з місця — їй це видається невинними жартами, про які вона не розповідає.
-Стратегія захисту. Не бігти одразу до школи. Спершу дізнатися, у дитини, що вона думає про цю ситуацію і підтримати. Якщо вона не зможе впоратися, тоді йти до школи.
Або ж, коли застосовується фізична сила — в такому разі, як би соромно не було дитині, що б вона не казала (агресори зазвичай присоромлюють дітей, яких захищають батьки) треба йти до школи.
- Порадити проводити більше часу зі старшими. За можливістю не відходити надовго від учителя, щоб не допускати насилля.
- Не вкладати свої ідеї в голову дитини. Коли щось радите — запитуйте, чи зможе дитина так учинити. Якщо відповідь буде — мені незручно, соромно, я так не зможу — шукайте інші варіанти. Головне не присоромлювати — «чому ти не можеш дати відпір?!!»
Не можна злитися на дитину за те, що вона не здатна на дорослі вчинки. Стежте за собою, завдання батьків — допомогти.
- З юридичної точки зору ви НЕ можете прийти і поговорити безпосередньо з дитиною, яка ображає вашу. Це можна ініціювати лише через школу або психолога. Інакше можна отримати судовий позов за залякування чужої дитини.
- Підтримувати дивакувату рису в характері або зовнішності дитини, якщо саме через це з неї насміхаються. Перетворіть її на сильний бік дитини. Якщо йдеться про особливості зовнішності — зробіть фотосесію, щоб підкреслити. Якщо ж про замкнутість — знайти діяльність, де саме ці якості будуть найнеобхіднішими.
- Якщо булінг триває кілька місяців, — без дитячого психолога не обійтися.
____________________

СЕРГІЙ ГОРБАЧОВ, директор школи №148 імені Івана Багряного у Києві
Перш за все, батьки мають підтримати дитину. Часто вони думають, що це само собою минеться, розсмокчеться, але це не так. Не можна робити вигляд, що цього не відбувається.
Я не рекомендую пряму розмову батьків з батьками, адже це може погіршити ситуацію, якщо рівень їхньої психологічної грамотності звичайний або середній.
Розкажіть про це учителю, адже з досвіду — якщо вчитель має довіру з боку учнів, то він може дуже допомогти і навіть вирішити проблему. Якщо ж ні — ситуацію має вирішити психолог — шкільні психологи мають професійну освіту і досвід вирішення таких питань. Не думайте, що ваші діти та проблеми унікальні, шкільні психологи мають значний досвід роботи з дітьми, і знають, як зарадити в тій чи інший ситуації
Кожна ситуація індивідуальна. Десь допоможе профілактична бесіда психолога, десь — розмова з директором.
Якщо вчитель і психолог не справляються, то треба звертатися до директора. А якщо йдеться про фізичне насильство, то директор має обов’язково залучати соціальні служби та поліцію. У таких випадках адміністрація школи повинна не перейматися іміджем школи, а дбати про інтереси дитини, здоров’я якої має бути першочерговими у пріоритеті школи.
http://www.the-village.com.ua/village/children/ch ... yut-ditey-i-scho-z-tsim-robiti
Изображение
Всё всегда заканчивается хорошо.
Если все закончилось плохо, значит это еще не конец.

Vesta F
Супермодератор
Супермодератор
Аватара
Vesta F
Репутация: 2277
Сообщения: 5085
Награды: 15
Имя: Світлана
Откуда: Київ, Україна

Участник ФМ Победитель конкурса Забеременела с нами
Мама девочки Проверено реалом Мороженое

Сообщение #106 Vesta » 05.10.2017, 23:47

Изображение
Изображение
Всё всегда заканчивается хорошо.
Если все закончилось плохо, значит это еще не конец.

krasnova3737
Присматриваюсь
Присматриваюсь
Аватара
krasnova3737
Возраст: 38
Репутация: 0
Сообщения: 20
Имя: krasnova
Дети, дата рождения: 13.02.2009
Откуда: Киев

Сообщение #107 krasnova3737 » 07.10.2017, 17:40

Это тяжелая тема как для детей так и для их родителей. Как мне кажется, детей нужно отправлять на боевые искусства с раннего детства (и девочек и мальчиков). Так хоть какая-то вероятность будет, что их никто не тронет в школе - будут бояться.
Люблю готовить

Vesta F
Супермодератор
Супермодератор
Аватара
Vesta F
Репутация: 2277
Сообщения: 5085
Награды: 15
Имя: Світлана
Откуда: Київ, Україна

Участник ФМ Победитель конкурса Забеременела с нами
Мама девочки Проверено реалом Мороженое

Сообщение #108 Vesta » 20.11.2017, 09:07

Супер наглядное видео :positive: :positive: :positive:
Как правильно реагировать на буллинг
------------------------------------
Обязательно покажите это видео своему ребёнку! В нём известный детский психолог Брукс Гиббс наглядно показывает, как нужно отвечать на травлю, чтобы выйти из конфликта победителем.
phpBB [media]
Изображение
Всё всегда заканчивается хорошо.
Если все закончилось плохо, значит это еще не конец.

ла-ла-ла
Живу здесь
Живу здесь
Аватара
ла-ла-ла
Репутация: 4250
Сообщения: 11274
Награды: 24

Участник ФМ Победитель конкурса Добрая фея
Проверено реалом Мороженое Берегиня форума

Сообщение #109 ла-ла-ла » 20.11.2017, 14:52

Vesta, я раз 10 пересмотрела в фб) крутое видео!
Зима - это не повод грустить. Это повод надеть красивую шапочку!

fromkv
Присматриваюсь
Присматриваюсь
fromkv
Репутация: 0
Сообщения: 23
Имя: Nina

Сообщение #110 fromkv » 20.11.2017, 17:39

ЯнаСаша писал(а):
Allenka писал(а):так в любом случае не правильно, представь, что с твоим кто-то разбирался без тебя
Если на ребенка родители не как не вливают, что делать, молчать и смотреть как моего ребенка бьют? Я понимаю еще садик, ребенок может не понимать что он делает, когда толкает или бьет. Но в школе???
Если честно, то я бы переводила, так как все идет от педагогов. Видела не раз, как один и тот же коллектив детей кардинально меняется с другими учителями. Если для коллектива педагогов такое поведение аморально и ЧП из ряда вон выходящее, то не будет буллинга в школе

hlopushka F
Берегиня домашнього затишку
Аватара
hlopushka F
Репутация: 2610
Сообщения: 4044
Награды: 23
Имя: Ната
Дети, дата рождения: Маша Саша
Откуда: Киев

Участник ФМ Победитель конкурса Забеременела с нами
Мама девочки Проверено реалом Мороженое

Сообщение #111 hlopushka » 20.11.2017, 18:04

ла-ла-ла писал(а):Vesta, я раз 10 пересмотрела в фб) крутое видео!
А для тех кто в танке, переведи основной смысл плз

Vesta F
Супермодератор
Супермодератор
Аватара
Vesta F
Репутация: 2277
Сообщения: 5085
Награды: 15
Имя: Світлана
Откуда: Київ, Україна

Участник ФМ Победитель конкурса Забеременела с нами
Мама девочки Проверено реалом Мороженое

Сообщение #112 Vesta » 20.11.2017, 18:49

hlopushka писал(а):А для тех кто в танке, переведи основной смысл плз
выступающий считает буллингом словесное унижение/травлю. Обычно на него реагируют вступлением в полемику, слезами или ответной словесной агрессией, что еще больше заводит агрессора, т.к. он этого и добивается (в видео показан первым эпизодом беседы).
Правильной реакцией выступающий считает, и показывает ее эффективность на примере во втором эпизоде, спокойствие и безразличие к тому, что говорит агрессор. Она обезоруживает его, т.к. это реакция которую агрессор не ожидает и не знает, что с этим делать.

Правда, я считаю, что такая реакция с неба не падает и это, в первую очередь, работа родителей над уверенностью в себе ребенка и игровая практика/тренировка дома. Мало кто из детей имеет врожденную способность на такую реакцию.
Изображение
Всё всегда заканчивается хорошо.
Если все закончилось плохо, значит это еще не конец.


Вернуться в «Школа и подготовка к ней»

Кто сейчас на форуме (по активности за 5 минут)

Сейчас этот раздел просматривают: 2 гостя